مسیــــر آینـــــدگـــان

آمـــوزشی و تربیتـــی - خاطــــرات - فعالیت مدرسه و زندگی

چرا شهریه ؟؟ مگه تحصیل رایگان نیست؟

مشکل عمده مدارس بعد از اعلام مبلغ شهریه یا کمک مردمی با سوال : مگه  اینجا مدرسه دولتی نیست ؟ مگه آموزش رایگان نیست ؟دولت اعلام کرده مدرسه رایگان هست هیچ مدیری حق گرفتن هیچ پولی را ندارد  شما با چه مجوزی پول دریافت می کنید؟ ما نداریم از کجا بیاوریم؟ و...

در اصل طبق قانون اساسی حق با مردم می باشد. زیرا  طبق اصل سی ام  قانون اساسی ایران می گوید" دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خود کفایی کشور به صورت رایگان گسترش دهد." آموزش رایگان به معنای تامین هزینه وسایل و امکانات و حمل و نقل دانش آموز است. مسئولان آموزش و پرورش هر ساله ممنوعیت دریافت پول توسط مدارس دولتی را اعلام می نمایند بدون اینکه هزینه و سرانه مدارس را تامین نمایند.  تضادها  در گفتار مسئولان و عملکرد مدارس به میان می اید  که موجب سوءتفاهیمی برای خانواده می گردد که معترض می شوند.اینگونه مسائل هرساله در سیستم آموزش و پرورش وجود دارد . اما باید در نظر داشت با وجود تورم و عدم تامین سرانه توسط دولت؛ مدارسی که در طول سال باید چند ده میلیون‌ها تومان بابت قبض برق، گاز ، آب، تعمیرات شوفاژ و شیرآلات و دستگیره درها و دستگاهها پروژکتور و رایانه و... پرداخت کنند و حتی برای تهیه کاغذ چاپگر مدرسه ، دستشان جلوی خانواده‌ها دراز است و اگر مشارکت برخی خیّران نباشد دخل و خرجشان به هیچ نحو باهم جور در نمی‌آید! در نهایت  والدین  باید برای تحصیل فرزندان شهریه بپردازند. انگار نه انگار که وزارت آموزش و پرورش موظف است که کیفیت مناسب آموزشی را برای تمام مدارس دولتی ایران فراهم کند. به نظر می رسد که بیشتر این اختلافها به ابهام در اصل سی ام قانون اساسی و گفتارهای مسئولین آموزش و پرورش و عدم تامین سرانه های مدارس بر می گردد. بایست فکری به حال آن کرد. بهتر است اصل سی ام قانون اساسی به صورت کاملا مشخص و روشن تغییر نماید و با صراحت بیشتری وضعیت آموزش و پرورش دولتی و خصوصی را مشخص نماید و یا این که از شورای نگهبان پرسش جدید در باره ی این اصل خواسته شود تا تکلیف همه، از مردم  و مدارس  تا مسئولین روشن گردد .

 

برچسب ها: شهریه اجباری - تحصیل رایگان - سرانه مدارس ,

[ بازدید : 226 ]

[ شنبه 11 آذر 1396 ] 22:27 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

دانش آموز امروزی

 دانش آموزان امروز با گذشته از لحاظ نظم وحرف شنوی  فرق می کنند،  به خاطر تغییر شرایط، وجود امکانات و نیاز علمی دانش آموزان هست. شاید آنچه در گذشته ارائه می شده و برای دانش آموز  کافی بوده است، الان کافی نباشد و این امر نیاز به تغییر در روش وآموزش معلمان را ایجاب  می کند. لذا لازم است معلم به روز باشد و بداند با چه روشهایی می تواند دانش آموز را به چالش بکشد و آنان را درگیر یادگیری موثر کند.

 کلاس اگر جذاب، قابل فهم وشاد باشد، دانش آموز هیچ وقت در کلاس شلوغ نخواهد کرد و با علاقه مطالب را دنبال خواهد کرد. کلاس معلمان باید از حالت راکد و کلیشه ای خارج شود. دانش آموز امروزی خواهان تنوع در تدریس است. استفاده از روشهای تدریس متنوع می تواند موثر باشد.

 در ضمن تفاوتهای فردی دانش اموزان نیز باید مورد توجه باشد و با ارایه تکالیف مناسب، کلاسی منظم وموثر خواهیم داشت.

کلاسی موفق خواهد بود که معلم نقش راهنما را  داشته باشد

اگر معلم فقط متکلم الوحده باشد و دائما حرف بزند، دانش آموز بعد از مدتی خسته می شود و به بهانه های گوناگون نظم کلاس را به هم خواهد زد.

منبع :از کانال شوق تغییرShoghetagheer

برچسب ها: روش وآموزش-دانش آموز امروزی و گذشته - در گیر یادگیری ,

[ بازدید : 209 ]

[ شنبه 20 آبان 1396 ] 1:17 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

زنگ عاطفه ها

جشن عاطفه ها در روز چهارشنبه 19 مهر ماه همزمان با سراسر کشور در دبستان پیام انقلاب اجرا شد.

نواختن زنگ جشن عاطفه ها همزمان با سراسر کشور برای عشق ورزی و مهربانی به کودکان  نیازمند با حضور مسئولین محترم شهرستانی در دبستان پیام انقلاب نوشهر برگزار شد.

برچسب ها: جشن عاطفه ها ، نیکوکاری ,

[ بازدید : 218 ]

[ پنجشنبه 20 مهر 1396 ] 23:46 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

تسلیت

"ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه"

فرا رسیدن ماه محرم را بر عاشقان اباعبداله الحسین(ع) تسلیت عرض می نمایم.
برچسب ها: ماه محرم-تسلیت ,

[ بازدید : 237 ]

[ پنجشنبه 6 مهر 1396 ] 10:55 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

از هر دری سخن

ناقدان چون رسولان خداوند تا دندانشان نشکند، سخنشان بر سر زبان ها نمی افتد.

هر انقلاب مثل نوجوان تازه به سن بلوغ رسیده است. اگر مواظبش نباشی منحرف می شود.

طرفداران انقلاب مترجمان آن اند. یک طرفدار معمولا یک مترجم بد و پرکار است!

سرمایه داری اسلامی مثل عرق فروشی اسلامی است.

سقوط بد است، حتی در یک دره سرسبز و دوست داشتنی!

تملق ، رشوه معنوی است و رشوه، تملق مادی.

در سینه بیشتر سران کشورهای عربی یک شهرک یهودی نشنی می تپد.

کاش می توانستم برای دل های تاریک از آفتاب انشعاب بگیریم.

اینکه آکواریوم در اتاق پذیرائی تو می گنجد دلیل بر بی قوارگی دریا نیست! 

«سید حسن حسینی»از کتاب "براده ها" 

[ بازدید : 226 ]

[ دوشنبه 3 مهر 1396 ] 23:15 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

نغمه مهرhttp://nd1353.mihanblog.com    وبلاگ نغمه مهر میهن

نوشته های نغمه مهر میهن را در این کانال تلگرامی دنبال کنید دو هزار و شانزده 911635

نغمه ی مهر...اموزشی تربیتی اجتماعی ادبی هنری

nagmeyemehr@

https://t.me/joinchat/AAAAAD8uJXrPSu6eBCYcaw

برچسب ها: نغمه مهر - کانال- وبلاگ ,

[ بازدید : 250 ]

[ دوشنبه 3 مهر 1396 ] 19:12 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

مانور بازگشایی مدرسه


جناب آقای نظری معاون اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران اعلام نمودند : در روز 25 شهریور ماه، مانور بازگشایی مدارس بطور همزمان در مدارس سراسر استان مازندران با حضور همه مسئولین مدارس و آموزش و پرورش اجرا خواهد شد.

مانور در روز شنبه 25 شهریور راس ساعت 10 در مدرسه پیام انقلاب بصورت نمادین برگزار می گردد . در این راستا از کلیه دانش آموزان پایه های چهارم و پنجم و ششم دبستان پیام انقلاب درخواست حضورپرشور و همکاری در اجرای این مراسم را داریم.

برچسب ها: مانور - پروژه مهر- بازگشایی ,

[ بازدید : 231 ]

[ چهارشنبه 22 شهريور 1396 ] 1:01 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

عید تا عید


غدیر روز اثبات امامت ائمه طاهرین (ع) بر شیعیان حضرت مهدی مبارک باد.

در فصل خطر امیر را گم نکنید
ان وسعت بی نظیر را گم نکنید
تنها ره جنت از علی می گذرد
ای همسفران غدیر را گم نکنید

امام صادق(علیه السلام) فرمودند:
شايسته است با نيكى كردن به ديگران و روزه و نماز و بجا آوردن صله رحم و ديدار برادران ايمانى به خدا نزديك شويد، زيرا پيامبران زمانى كه جانشينان خود را نصب مى ‏كردند، چنين مى‏ كردند و به آن توصيه مى‏ فرمودند.

برچسب ها: عید تا عید - قربان تا غدیر ,

[ بازدید : 199 ]

[ پنجشنبه 16 شهريور 1396 ] 1:15 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

آدمهای آرام

آدمهای زیبا و دوست داشتنی ، به صورت تصادفی به وجود نمی ایند.

زیباترین و دوست داشتنی ترین انسانهایی که می شناسیم ،آنهایی هستند که با شکست آشنا شده اند، آنهایی که رنج را تجربه کرده اند،آنهایی که از دست دادن را تجربه کرده اند ، آنهایی که پس از این رویدادهای دشوار دوباره مسیر خود را به سمت زندگی پیدا کرده اند.

این افراد ، زندگی را به شکل متفاوتی می فهمند، آن را به شکل متفاوتی تحسین می کنند و نیز به شکل متفاوتی حس می کنند و به همین دلیل ، آرامترند و دوست داشتن و محبت به دغدغه شان تبدیل می شود.
وین دایر

برچسب ها: رنج - شکست - تجربه - محبت ,

[ بازدید : 156 ]

[ يکشنبه 29 مرداد 1396 ] 21:51 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

زندگی ادامه دارد

از آن دمی که ز چشمم برفت رود عزیز/ کنار دامن من همچو رود جیحون است

چگونه شاد شود اندرون غمگینم / به اختیار که از اختیار بیرون است(حافظ)

مردی که همسرش را از دست داده بود دختر سه ساله اش را بسیــار دوست می داشت . دخترک به بیماری سختی مبتلا شد . پدر به هر دری زد تا کودک سلامتی اش را دوباره بدست بیاورد، هرچه پول داشت برای درمان او خرج کرد .ولی بیماری جان دخترک را گرفت و او مرد... 

پدر در خانه اش را بست و گوشه گیر شد. با هیچکس صحبت نمی کرد .سرکار نمی رفت. دوستان و آشنایانش خیلی سعی کردند تا او را به زندگی عادی برگردانند .ولی موفق نشدند. شبی پدر رویای عجیبی دید، دید که در بهشت است و صف منظمی از فرشتگان کوچک در جاده ای طلایی به سوی کاخی مجلل در حرکت هستند .همه فرشته های کوچک در حال شادی بودنندهر فرشته شمعی در دست داشت و شمع همه فرشتگان به جز یکی روشن بود .مرد جلوتر رفت و دید فرشته ای که شمعش خاموش است، همان دختر خودش است .پدر فرشته غمگینش را در آغوش گرفت و او را نوازش داد .از او پرسید : دلبندم، چرا غمگینی؟ چرا شمع تو خاموش است؟ دخترک به پدرش گفت: باباجان، هر وقت شمع من روشن می شود، اشکهای تو آن را خاموش می کند و هر وقت تو دلتنگ می شوی، من هم غمگین می شوم هر وقت تو گوشه گیر می شوی من نیز گوشه گیر می شوم نمی توانم همانند بقیه شاد باشمپدر در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود، از خواب پریداشکهایش را پاک کرد، ناراحتی و غم را رها کرد و به زندگی عادی خود بازگشت.

ترکیب طبایع چو به کام تو دمی است / رو شاد بزی اگرچه برتو ستمی است

با اهل خرد باش که اصل تن تو/ گردی و نسیمی و غباری و دمی است( خیام)

برچسب ها: زندگی و مرگ ,

[ بازدید : 150 ]

[ سه شنبه 24 مرداد 1396 ] 0:53 ] [ سیمین محسن نژاد ]

[ ]

ساخت وبلاگ اقامت یونان
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]